Održan Biskupijski susret ministranata

U subotu 10. rujna, u organizaciji Povjerenstva za pastoral duhovnih zvanja naše biskupije, održan je biskupijski susret ministranata. Nakon pauze od nekoliko godina, naši su se ministranti ponovno okupili na svome susretu u „Oazi Kraljice mira“. Koliko im ovaj susret znači, moglo se vidjeti po broju koji se odazvao na susret – izbrojali smo ih najmanje 130.

Po dolasku u „Oazu“ ministrante je dočekao povjerenik za pastoral duhovnih zvanja vlč. Anton Budinić, koji je za ovaj susret kao pojačanje pozvao i troje salezijanskih animatora: Luciju, Frana i Bornu. Kad smo se svi skupili, započeo je zaista bogati program. Susret je bio prožet zajedništvom, igrama, razmjenjivanjem mišljenja u radionici, a okrunjen je euharistijskim slavljem. Svetu je misu predslavio naš domaćin, vlč. Anton Valković, župnik Krka. Kako je cijeli susret bio nadahnut ulomkom iz Evanđelja, gdje Gospodin hrani 5000 ljudi s 5 kruhova i 2 ribe, on je uzet i kao tekst Evanđelja za misno slavlje. Vlč. Valković nam je u svojoj homiliji ukazao na to kako se čudo ne događa kad Isus hrani narod. Ono se događa u trenu kada učenici uzimaju hranu i dijele je. To nam želi reći kako nam je ono što imamo, i duhovno i materijalno, dijeliti s drugima. Na kraju misnog slavlja, vlč. Saša Malović nam je progovorio o tome što znači biti svećenik i kako je to biti svećenik. Nakon zajedničkog ručka, kojeg nam je pripremio župnik i još poneke igre, razišli smo se kućama u nadi ponovnog okupljanja.

Zoran Maričević