Imenovanja i premještaji u Biskupiji Krk

Prema odluci krčkog biskupa mons. Ivice Petanjka ovog su ljeta u Biskupiji Krk izvršene neke promjene u svećeničkim službama. Donosimo ih u nastavku.

Vlč. Boras Krunoslav razriješen je službe župnika u Krasu, te je imenovan župnikom u Barbatu.

Vlč. Crnović Tomislav razriješen je službe župnika u Risiki; ostaje u službi župnika i dekana u Vrbniku.

Vlč. Dabo Bogumil razriješen je službe župnika u Garici, te je umirovljen.

Vlč. Deželić Dinko razriješen je službe župnika u Lubenicama; ostaje u službi župnika Orleca i Vrane.

Vlč. Ilijić Saša, razriješen je službe župnog vikara u Vrbniku, te je imenovan biskupovim tajnikom i ceremonijarom; ostaje u službi postulatora kauze za proglašenje blaženim Sluge Božjega krčkog biskupa Antuna Mahnića, voditelja Odjela za crkvenu glazbu i glazbenu baštinu Ureda za crkvenu umjetnost i kulturna dobra Biskupije Krk i predstojnika Povjerenstva za pastoral mladih.

Vlč. Katunar Ivan razriješen je službe župnika u Barbatu, te je imenovan župnikom u Osoru, Beleju i Ustrinama.

Vlč. Krajnović Kristijan razriješen je službe župnog vikara u Cresu, te je stavljen na raspolaganje Gospićko-senjskoj biskupiji za službu župnog vikara u župi Sv. Križa u Ogulinu.

Vlč. Markulić Franko, mladomisnik, imenovan je župnikom u Ćunskom i župnim vikarom u Malom Lošinju.

Vlč. Martinčić Vjekoslav razriješen je službe župnika u Osoru, Beleju i Ustrinama, te je imenovan župnikom u Krasu i excurrendo duhovnim pomoćnikom u Gabonjinu.

Vlč. Mrakovčić Božidar imenovan je župnim vikarom za župe Beli, Dragozetići i Predošćica.

Mons. Mrakovčić Mladen imenovan je župnikom u Lubenicama; ostaje u službi župnika i dekana u Cresu, te župnika u Valunu i župnog upravitelja u Belom, Dragozetićima i Predošćici.

Mons. Seršić Zvonimir imenovan je župnikom u Risiki; ostaje u službi predstojnika Ureda za crkvenu umjetnost i kulturna dobra Biskupije Krk.

Vlč. Šabalja Filip, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u Cresu.

Vlč. Španjić Silvio razriješen je službe župnika u Ćunskom i župnog vikara u Malom Lošinju, te je imenovan župnikom u Nerezinama, Svetom Jakovu i Punti Križa.

Vlč. Turčić Anton razriješen je službe župnog vikara u Rabu, te je umirovljen.

Vlč. Žic Mate razriješen je službe župnika u Nerezinama, Svetom Jakovu i Punti Križa, te je imenovan župnikom u Garici.

Svećenici nastupaju na nove službe u nedjelju, 30. kolovoza 2015.