Održan sastanak biskupijskog vijeća za organizaciju sinodalnog hoda

U dvorani Biskupskog ordinarijata u Krku 4. studenog održan je sastanak prigodno oformljenog vijeća za organizaciju i provedbu Sinodalnog hoda u Krčkoj biskupiji.

Uz biskupa mons. Ivicu Petanjka okupili su se tako članovi Prezbiterskog vijeća, dekani, ravnatelj Caritasa, predstojnik Katehetskog ureda, predstavnica redovnica i predstavnici vjeroučitelja.

Sastanak je započeo zajedničkom molitvom za Sinodu Adsumus Sancte Spiritus – Stojimo pred tobom Duše Sveti.

Biskup Ivica svojim izlaganjem uveo je vijeće u zajedničko promišljanje te je iznio ciljeve i smjernice za provedbu biskupijskog Sinodalnog hoda. Zatim je biskupijski povjerenik za sinodalni hod mons. Zvonimir Seršić, kao višegodišnji službenik u Generalnom tajništvu Sinode, govorio o naravi Biskupske sinode, dosadašnjim sinodama te o opasnostima i korisnim prigodama u sinodalnom hodu koji Crkva započinje.

Uslijedila je zatim zanimljiva rasprava, razmjena prijedloga i mišljenja sa željom da se sinodalni hod, na koji papa Franjo poziva cijelu Crkvu, što efikasnije i sveobuhvatnije provede i u Krčkoj biskupiji.

Tekst: Josip Karabaić
Fotografije: Irena Žužić