Razrješenja i imenovanja u Krčkoj biskupiji 2022.

Odlukom krčkog biskupa mons. Ivice Petanjka došlo je do sljedećih razrješenja i imenovanja u Krčkoj biskupiji:

1. vlč. Ivan Turčić zbog zdravstvenih razloga stavlja se u stanje mira.
  2. mons. mr. Zvonimir Seršić, kancelar, razrješuje se službe župnika u Polju.
  3. vlč. Ivica Katunar razrješuje se službe župnika u Baški i imenuje se župnikom u Polju.
  4. mons. mr. Ivan Milovčić razrješuje se službe župnika u Vrhu i imenuje se župnikom u Baški.
  5. vlč. Patrik Tvorek, župni upravitelj u Svetom Vidu, imenuje se i župnim upraviteljem u Vrhu.
  6. vlč. Kristijan Perović razrješuje se službi župnog vikara u Cresu i upravitelja župâ Beli, Dragozetići i Predošćica i imenuje se župnikom u Banjolu.
  7. vlč. Frane Brozić imenuje se župnim upraviteljem župâ Beli, Dragozetići i Predošćica.
  8. vlč. Marin Hendrih razrješuje se službe župnika u Banjolu i imenuje se župnikom u Dubašnici.
  9. vlč. Marin Dašek razrješuje se službe župnika u Dubašnici i imenuje se župnikom u Nerezinama, Ćunskom i Punti Križa.
  10. vlč. Silvio Španjić razrješuje se službe župnika u Nerezinama, Ćunskom i Punti Križa i imenuje se župnikom u Velom Lošinju i Svetom Jakovu.
  11. preč. dr. Franjo Velčić, generalni vikar, razrješuje se službe župnog upravitelja na Susku.
  12. vlč. Tomislav Crnović razrješuje se službe župnika u Velom Lošinju i Svetom Jakovu i imenuje se župnikom na Susku.