U Rabu održan Križni put od crkve sv. Križa do crkve sv. Franje na gradskom groblju

U poslijepodnevnim satima druge korizmene nedjelje u Rabu je održan križni put u kojem su se vjernici okupili kako bi razmatrali Isusovu muku uz stihove pjesme „Stala plačuć tužna mati“, te uz molitvu prožetu ljubavlju prema Isusu Kristu.

Vjernici su se okupili kod crkve sv. Križa te krenuli ulicom i parkom „Komrčar“ do krajnjeg odredišta, crkve sv. Franje na gradskom groblju.

Kroz molitvu i pjesmu prebirali su Križni put Isusa Krista – put neizmjerne ljubavi, žrtve i milosti kojom je Krist prihvatio križ kako bi darovao spasenje i milosrđe cijelome svijetu. Svojim je primjerom ukazao da je žrtva uvijek na dobrobit sviju, posebice onih koji žrtvom i odricanjem od svjetovnog uranjaju u otajstvo vjere i duboke istine Božje ljubavi i milosti.

Život je križni put koji treba živjeti, put istine, ljubavi i vjere te se na taj način treba križu približiti i stajati uz Krista, baš poput Njegove i naše majke Marije koja Ga nije nikad napustila.

Tekst i foto: Josip Badurina